Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /wp-content/plugins/wp-typography/includes/wp-typography/components/class-public-interface.php on line 307


Learner’s guide - Q&A

Cześć, bardzo się cieszymy, że jesteś z nami. Aby nasza współpraca przebiegała wzorowo, specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy FAQ na temat zasad nauki i współpracy w naszej szkole. Odpowiemy, mamy nadzieję, na większość pytań, które chcielibyście zadać. Dodatkowo opisujemy, jak i dlaczego testujemy i o co w tym wszystkim chodzi.

Co to jest e-linguaton?

To tworzona dla Was i ciągle doskonalona  platforma on-line, która odzwierciedla przebieg każdej lekcji. Tworzona jest na bieżąco przez lektorów i przedstawia zakres materiału opracowanego na lekcji, zadania do wykonania w domu oraz wiele innych, ważnych udogodnień.

Czy e-linguaton jest na urządzenia mobilne?

Tak, e-linguaton jest dostępny na urządzeniach mobilnych poprzez przeglądarkę.

Czy muszę korzystać z e-linguaton?

Tak. e-linguaton to obowiązkowy i nieodłączny element procesu nauki języka oraz kontaktu z Wami i/lub Waszymi Rodzicami.

Dlaczego e-linguaton jest taki ważny?

e-linguaton to bardzo użyteczne i przyjazne narzędzie do indywidualnej powtórki w domu, dzięki której na zajęciach jesteśmy w stanie skupić się w większej mierze na komunikacji. Nawet jeśli jesteś nieobecny na zajęciach, to wiesz, co było i co należy zrobić.

Czy muszę robić ćwiczenia na e-linguaton?

Oczywiście! W ten sposób ćwiczysz słownictwo, gramatykę, jak i struktury języka. Jeśli wykonasz wszystkie zadane ćwiczenia będziesz w grupie najlepszych w Hall of Fame. To taka nasza wewnętrzna grywalizacja.

Jak mogę skontaktować się z lektorem?

Z lektorem najlepiej kontaktować się mailowo lub przez chat na e-linguaton lub osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu terminu. Lektor będzie się kontaktować  z rodzicami/opiekunami w przypadku problemów z uczniem. Zrobi to przez "notatke" na e-linguaton, która przyjdzie również na skrzynkę mailowo.

Jak mogę się zalogować?

Każdy z Was, również  rodzice dzieci do lat 18 otrzymują login i hasło do platformy na podany przy zapisie adres e-mail. Login to zawsze imie.nazwisko. Jeśli nie pamiętasz loginu lub hasła, kliknij "zapomniałem hasła" na stronie logowania do e-linguaton.

Wszystkie odpowiedzi co do logowania i innych funkcjonalności znajdziesz na https://linguaton.pl/e-linguaton/faq-e-linguaton/

Po co jest kalendarz zajęć?

Z kalendarzem zawsze wiesz, kiedy są zajęcia. Kalendarz uwzględnia wszystkie dni wolne od pracy, święta oraz te zajęcia, na których zaplanowany jest Midterm Test, Semester test lub Final Test, zaznaczone są na czerwono.

Czasem zajęcia mogą być przesunięte na inny termin po wcześniejszym uzgodnieniu z Wami i/lub Waszymi rodzicami.

Ponadto informacja o odwołaniu zajęć z przyczyn losowych przekazywana jest smsem. Nie zmienia to faktu, że w każdym semestrze odbędzie się ustalona na dany semestr ilość godzin.

O co chodzi z tym testowaniem?

Testujemy, abyśmy mogli na bieżąco rozpoznawać problemy i je rozwiązywać. Przede wszystkim zaś dobrze jest wiedzieć, jaki postęp poczyniliście na każdym etapie nauki. Podobnie jak w przypadku wszystkich egzaminów czy w kontaktach z obcokrajowcami na oceny z testów wpływ ma umiejętność radzenia sobie ze stresem i presją czasu.

Czy zasady testowania są identyczne dla wszystkich?

Zasady testowania i przechodzenia na kolejne etapy nauki są uniwersalne dla wszystkich uczestników, jednak każdy lektor może zastosować swoje zasady dotyczące takich kwestii jak odrabianie prac domowych, ocena zachowania na zajęciach (grupy dziecięce i młodzieżowe), sposób motywowania uczniów do systematycznej nauki itd.

Co to jest SPA?

Nauka j. angielskiego wymaga Systematyczności, regularnego Powtarzania oraz Aktywności na zajęciach (SPA). Jeśli spełnisz te trzy kryteria, sukces masz w kieszeni.

SWLR i G&V - co to jest?

Speaking (mówienie), Writing (pisanie), Listening (rozumienie j. mówionego) i Reading (rozumienie j. pisanego) – SWLR - to są sprawności/umiejętności  (tzw skills). Grammar (gramatyka) i vocabulary (słownictwo) – G&V - to są narzędzia, które musisz mieć, aby korzystać z nabywanych umiejętności.

Testujemy przede wszystkim skills. To tak jak z jazdą samochodem. Sprawdzamy, czy umiesz jeździć, a nie czy masz benzynę.

Od ilu procent zaliczę test?

70% - to próg zaliczania wszystkich testów i kartkówek.

Kiedy piszemy Midterm Test?

Midterm Test z reguły odbywa się na 13-14 zajęciach.

Czy midterm test to jest taka większa kartkówka?

Nie do końca, Midterm Test obejmuje głównie zadania na ocenę sprawności, w mniejszym stopniu na gramatykę i słownictwo – te elementy sprawdzane są regularnie na krótkich testach z poszczególnych partii materiału.

Co się stanie, jak nie zaliczę Midterm Test w semestrze zimowym?

Jeśli nie zaliczysz Midterm Test, to znak, że musisz się bardziej zmobilizować do efektywniejszej nauki. Jeśli otrzymasz bardzo słaby wynik, to niestety będziesz musiał przenieść się do grupy na niższym poziomie .

Czy mogę poprawić Midterm Test?

Nie przewidujemy poprawy Midterm Test.

Czym różni się Semester Test od Midterm Test?

Semester Test – przeprowadzamy na 28-29 zajęciach. Obejmuje głównie zadania na ocenę sprawności, przy czym ocena z mówienia jest częścią składową całego testu. Zaliczenie tego testu oznacza przejście na kolejny semestr.

Co się stanie, jak nie zaliczę Semester Test?

Jeśli uzyskasz poniżej 55% - oznacza to konieczność przejścia na poziom niżej.

Jeśli uzyskasz powyżej 55% ale poniżej 70% - oznacza to możliwość kontynuacji w semestrze letnim, ale również konieczność przystąpienia do testu poprawkowego po ok. 3 tygodniach od rozpoczęcia semestru letniego. Dzięki temu masz więcej czasu, aby lepiej przygotować się do poprawki i nadrobić zaległości.

Co jeśli nie zaliczę poprawki Semester Test?

Jeśli dalej nie uzyskasz 70%, możesz kontynuować naukę w grupie, ale jedynie na zasadzie WARUNKU. Oznacza to, że powinieneś/powinnaś zaliczyć Final Test na koniec roku z wynikiem powyżej 70% za pierwszym podejściem, już bez możliwości poprawki.

Czy w semestrze letnim również piszemy Midterm Test?

Dokładnie tak! Midterm Test piszemy na 14-15 zajęciach – wymagania podobne jak na Midterm Test w semestrze zimowym. Test ten sprawdza bieżący postęp oraz wskazuje nad czym warto popracować.

Czy Final Test jest aż tak ważny?

TAK. Piszemy go na 28-29 zajęciach – forma testu podobnie jak w semestrze zimowym.

Jeśli nie zaliczysz Final Test i poprawy – tzn osiągniesz wynik  poniżej 70% - niestety, nie przechodzisz na wyższy poziom i będziesz mógł  kontynuować naukę w kolejnym roku szkolnym na tym samym poziomie.

Jeśli uzyskasz wynik  powyżej 70%, przechodzisz na wyższy poziom. Gratulacje!

Czy muszę być na testach?

Obecność na Midterm Test, Semester Test i Final Test jest obowiązkowa. Jeśli nie zgłosisz nieobecności przed testami, tracisz możliwość przystąpienia do Midterm Testu, a w przypadku Semester Test i Final Test masz już tylko jedno podejście w terminie poprawkowym. Możesz dopasować termin poprawki, która zwykle prowadzona jest pod opieką lektora.

Czy dostanę certyfikat na koniec kursu?

Tak, każdy kursant na koniec roku otrzymuje certyfikat. Ocena końcowa na certyfikacie jest oceną za całokształt pracy i osiągnięć w roku szkolnym i może różnić się od oceny z Final Test. Jeśli nie przechodzisz na wyższy poziom, otrzymasz certyfikat uczestnictwa, a nie certyfikat ukończenia kursu.

Czy w Linguatonie można się przygotować do egzaminów międzynarodowych?

W Linguaton przygotowujemy również do międzynarodowych egzaminów (Cambridge Assessment) takich jak: Flyers for Kids, KET, PET, FCE, CAE, CPE, IELTS, BEC i TOLES w ramach kursów ogólnych i specjalistycznych. Prowadzimy również zapisy na powyższe egzaminy, oferując zniżkę w stosunku do cen obowiązujących w cenniku.

Jak sprawdzę swoją gotowość do przystąpienia do egzaminu międzynarodowego?

W Linguatonie możesz skorzystać z możliwości sprawdzenia swoich umiejętności zapisując się  na egzamin próbny - tzw. CAMBRIDGE PRETESTING. Egzaminy te są bezpłatne.

Ile lat potrzebuję, aby być na poziomie C1?

Każdy rok nauki w Linguaton to jeden poziom. Czas przygotowania do C1 zależy od poziomu, z jakiego startujesz.  Tabele z poziomami znajdziecie w poniższych pytaniach.

Jakie są poziomy dla dzieci w wieku 3-6 lat?

EARLY LEARNERS (PRZEDSZKOLAKI)

Kids 3 (trzylatki)  - zajęcia raz w tygodniu @ 60 min.

Kids 4 (czterolatki) - zajęcia raz w tygodniu @ 60 min.

Kids 5 (pięciolatki) - zajęcia raz w tygodniu @ 60 min.

Kids 6 (sześciolatki niepiszące i nieczytające) - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 60 min.

Jakie są poziomy dla dzieci w wieku 6-13 lat?

KIDS (DZIECI do 13 lat)

STARTER 6-7l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 60 min.

BEG 7-8l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 60 min.

BEG PLUS 8-9l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 60 min.

FB 9-10l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

FB + 10-11l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

ELEM 11-12l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

PRE-INT 12-13l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

INT 12-13l - zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

Jakie są poziomy w grupach młodzieżowych?

YOUNG LEARNERS (MŁODZIEŻ 13 - 18 lat)

zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

 

BEG

A0

ELEM

A1

PRE-INT

A2

INT

B1

INT PLUS

B1+

UP INT

B2

UP INT PLUS

B2+

PRE-ADV

C1

ADV

C1

ADV EXAM

C1

PROF

C2

Jakie są poziomy w grupach dla dorosłych?

ADULTS (DOROŚLI)

zajęcia dwa razy w tygodniu @ 90 min.

 

BEG

A0

ELEM

A1

PRE-INT

A2

INT

B1

INT PLUS

B1+

UP INT

B2

UP INT PLUS

B2+

ADV

C1

PROF

C2

   
   

Czy mogę przeskoczyć poziom w trakcie trwania kursu?

Tak - zarówno w trakcie roku szkolnego, jak i na przełomie semestrów, jeśli pozwalają na to Twoje umiejętności potwierdzone bardzo dobrymi wynikami z testów i ogólne kompetencje językowe, oceniane na minimum 5!

Czy mogę zrezygnować z kursu w trakcie roku szkolnego?

Tak, choć będzie nam bardzo przykro, ale rozumiemy. Masz miesięczny okres wypowiedzenia umowy. Oznacza to, że jeśli zrezygnujesz np.15 listopada, to musisz uiścić opłatę za zajęcia do 15 grudnia. Oczywiście możesz w nich do tego momentu uczestniczyć. Jeśli zaś wpłaciłeś / aś  już za cały kurs, nadpłatę rozliczymy i po otrzymaniu od Ciebie numeru konta otrzymasz zwrot. W tym wypadku również obowiązuje Cię miesięczny okres wypowiedzenia.

Czy dostanę podręczniki za bardzo dobre wyniki w nauce?

Dla uczestników osiągających wybitne wyniki w nauce oraz wykazujących nieprzeciętne zaangażowanie na zajęciach przewidziane są nagrody – komplet podręczników na kolejny rok szkolny. Nie dotyczy to uczestników z poziomów ADV i PROF oraz dzieci. Nagrodzeni otrzymają je od lektorów na drugich zajęciach po rozpoczęciu roku szkolnego.

Jak mogę kontrolować postępy w nauce mojego dziecka?

Na koniec każdego semestru otrzymasz mailem ocenę postępów w nauce Twojego dziecka wraz z komentarzem od nauczyciela. Oceny, wykonane prace domowe oraz nieobecności możesz zawsze sprawdzić na e-linguaton. Kiedy dzieje się coś niepokojącego (brak systematyczności w nauce, brak zaliczenia ważnych testów, częste nieobecności, problemy z zachowaniem), lektor napisze notatkę na e-linguaton, której kopię otrzymasz na adres e-mail podany przy zapisie do szkoły.

Czy muszę informować, że nie będę kontynuować nauki w  semestrze letnim?

Jesteś zapisany/a  na cały rok szkolny (2 semestry). Jeśli nie zamierzasz  kontynuować nauki w drugim semestrze (semestrze letnim), koniecznie nas o tym poinformuj.To ważna dla nas wiadomość przy planowaniu grup na przełomie semestrów.

Czy muszę informować, że będę kontynuować naukę w kolejnym roku szkolnym?

Jeśli chcesz kontynuować naukę w kolejnym roku szkolnym, musisz zgłosić ten fakt do 30 czerwca. (osobiście, telefonicznie, mailem) i wpłacić 100zł zaliczki w celu rezerwacji miejsca w grupie. Wypełnij również formularz on-line dot. kontynuacji i wskaż preferowane terminy zajęć oraz lektora. My dołożymy wszelkich starań, aby spełnić Twoje oczekiwania. Formularz otrzymasz mailem na początku czerwca, będzie również dostępny na e-linguaton.

Czy konieczna jest wpłata 100 zł zaliczki na kolejny rok szkolny?

Wpłata 100zł zaliczki daje Ci gwarancję miejsca w grupie zgodnie ze zgłoszonymi preferencjami. Ważne jest to, abyś jak najszybciej potwierdził termin zaplanowanych dla Ciebie zajęć, który dostaniesz od nas mailem. Masz na to tylko 5 dni od rozpoczęcia rekrutacji we wrześniu.  Informacja o rozpoczęciu rekrutacji dostępna jest na stronie www.linguaton.pl oraz na platformie e-linguaton.

Co się stanie, jeśli nie potwierdzę terminu zajęć na początku września?

Po upływie 5 dni rekrutacji nie gwarantujemy miejsca w grupie, do której zostałeś/aś zapisany/a  zgodnie z preferencjami (grupa, lektor, godziny zajęć). Zapiszemy Cię do innej grupy, w której będą wolne miejsca na odpowiednim dla Ciebie poziomie i podobnym przedziale wiekowym, o ile grupa w której byłaś/eś zapisana/y będzie już wypełniona.  

Co z moimi zajęciami jeśli jestem na kwarantannie?

Jeśli dowiedziałem się o konieczności przejścia na kwarantannę, muszę niezwłocznie powiadomić szkołę. Jeśli w grupie będzie więcej niż 5 osób na kwarantannie, wówczas zajęcia będą odbywać się on-line. Jeśli osób takich w grupie jest mniej niż 5, uczysz się sam w oparciu o obszerne materiały zamieszczone na e-linguaton. Ponadto możesz po każdych zajęciach nagrać i wysłać film z tego czego się nauczyłeś na podstawie instrukcji przekazanej przez swojego lektora. Twój lektor  oceni twoją pracę. 

Co z zajęciami jeśli mój lektor  jest na kwarantannie? 

W takim przypadku zajęcia odbywają się zgodnie z harmonogramem on-line za pośrednictwem platformy Zoom. 


Projekt i wykonanie: Enzo