Warning: preg_replace(): Compilation failed: escape sequence is invalid in character class at offset 4 in /wp-content/plugins/wp-typography/includes/wp-typography/components/class-public-interface.php on line 307


Metoda Linguatonu

JEŚLI TY WIESZ PO CO, MY WIEMY JAK

 

Metoda Linguatonu to wypracowany przez lata i nieustannie doskonalony system uczenia języka angielskiego. U podstaw systemu leży przekonanie, że języka obcego uczymy się najskuteczniej jeśli wiemy, po co. Do języka podchodzimy globalnie. Każde spotkanie to kreatywne przetworzenie poznanej wiedzy i ekspozycja na nowy materiał. To element większej całości, gdzie w przemyślany sposób doskonalimy wszystkie sprawności językowe

 

Jesteśmy otwarci i elastyczni. W pracy z kursantami używamy szerokiej gamy materiałów dodatkowych, często pochodzących z kultury i pop-kultury. Traktujemy każdego kursanta indywidualnie, odkrywając jego potencjał i starając się zaspokoić jego potrzeby.

Cel zajęć

Wyznajemy zasadę, że zajęcia poświęcamy temu, czego nie można zrealizować samemu w domu. Staramy się wykorzystać czas i potencjał naszych słuchaczy w stu procentach. Podczas spotkań nasi kreatywni lektorzy angażują wszystkich bez wyjątku w interakcje po angielsku.

 

Doskonalenie umiejętności językowych

Mówienie - najważniejsza część zajęć. Mówimy bardzo dużo i na każdym spotkaniu, wykorzystując nowopoznane słownictwo oraz gramatykę. Stosujemy różnego rodzaju konwersacje oraz techniki (np. personalizacja oraz fabularyzacja) , które pozwalają na naturalne rozwinięcie interakcji i powtórkę struktur leksykalno-gramatycznych na przestrzeni wielu zajęć. To z kolei pozwala naszym kursantom otworzyć się i budować coraz większą pewność siebie, która jest kluczem do sukcesu.  Dzięki kreatywności naszych lektorów, ćwiczenia na mówienie są zarówno oryginalne, jak i bardzo praktyczne. Nie unikamy kontrowersji i wzbudzamy emocje, które pomagają w przyswajaniu wiedzy.

Słuchanie – podobnie jak w przypadku mówienia – dużo i na każdych zajęciach. Wykorzystujemy zarówno materiały z podręczników, jak i z kultury czy popkultury, tak aby zaciekawić naszych kursantów, zaangażować ich do dalszej interakcji i zainspirować do częstszego kontaktu z językiem.

Pisanie – regularnie i praktycznie. Zamiast pisania dla samego pisania, ćwiczymy je w taki sposób, aby służyło konkretnym celom i pomagało logicznie i precyzyjnie przedstawiać swoje poglądy, opinie lub argumenty. Pisząc wzmacniamy nowopoznane struktury gramatyczne i leksykalne.

Czytanie – bardzo ważna część każdej pracy domowej. Uważamy czytanie za jedną z najskuteczniejszych i najprzyjemniejszych aktywności w procesie uczenia się języka. Ci, którzy mają regularny kontakt ze słowem pisanym łatwiej przyswajają struktury leksykalno-gramatyczne oraz popisują się naturalnymi, złożonymi wypowiedziami ustnymi. Jest ono również bardzo ważną częścią wszystkich egzaminów międzynarodowych, więc, podobnie jak w przypadku słuchania, czytania jest dużo, a poza podręcznikiem wykorzystujemy inne źródła, ponownie kulturę i popkulturę.

Gramatyka i słownictwo

Pokazujemy, jak funkcjonuje system gramatyczny w logiczny, praktyczny i łatwo przyswajalny sposób. Uczymy gramatyki w konkretnych i typowych sytuacjach rozwijając odpowiednie słownictwo. Po wstępnym przećwiczeniu struktury gramatyczne i leksyka są gotowe do użycia w konwersacjach.

Testowanie

Napisanie dobrego testu to nie lada wyzwanie. My traktujemy je bardzo poważnie i regularnie dopracowujemy nasze sprawdziany tak, aby były przystępne, wyważone i dawały nam pogląd na faktyczny stan wiedzy i umiejętności naszych kursantów. Staramy się, aby egzaminy nie były paraliżującym doświadczeniem, a sposobnością do popisania się wiedzą.

Ponadto przygotowujemy naszych kursantów do zdawania wielu egzaminów międzynarodowych.

Lektor

To osoba, która otworzy Cię na angielski. Wytłumaczy Ci, jak funkcjonuje język oraz przećwiczy go z Tobą w taki sposób, że poczujesz, że go potrzebujesz i zaczniesz traktować go nie jako obcy, ale własny. Lektor też nie lubi się nudzić. Dlatego w każdym z omawianych tematów znajdzie coś ciekawego, szokującego lub emocjonującego. Dzięki wiedzy, kreatywności i świetnemu przygotowaniu każdych zajęć zaangażuje wszystkich w dyskusje, a Ty nawet nie zauważysz kiedy minie dziewięćdziesiąt minut.


Projekt i wykonanie: Enzo